• Witamy w firmie Ethan&Allen i zapraszamy do kontaktu.
  • biuro@ethan-allen.pl

Konsolidacja ubezpieczeń

img

21

Sty

Konsolidacja ubezpieczeń

2021-01-21 UBEZPIECZENIE

Jeszcze kilka lat temu nikt nie znał pojęcia kredytu konsolidacyjnego i nikt nie wiedział o możliwości konsolidowania długu. Dzisiaj ten instrument to najczęściej stosowana forma restrukturyzacji zadłużenia, szczególnie w ramach udzielanych kredytów konsumenckich. Podobnie jest z ubezpieczeniami gdzie w ich konsolidacji coraz częściej szukają oszczędności zarówno klienci indywidualni jak i przedsiębiorcy.

Konsolidacją ubezpieczeń nazywamy przeniesienie do jednego towarzystwa ubezpieczeniowego ubezpieczeń zawieranych dotychczas w różnych miejscach uzyskując w ten sposób szereg korzyści – nie tylko finansowych. Z uwagi dużą dostępność towarzystw oraz szeroką ofertę każdego z nich konsolidować można wiele rodzajów polis. Jako główne korzyści z konsolidacji ubezpieczeń poza najbardziej oczywistymi oszczędnościami finansowymi na które należy zwrócić uwagę należy wymienić:

  • Brak konieczności zarządzania portfelem ubezpieczeń oraz aktywności administracyjnych
  • Umocnienie pozycji negocjacyjnej w kontaktach z ubezpieczycielami
  • Uzyskanie wsparcia w procesach likwidacji szkód
  • Określenie parametrów ochrony ubezpieczeniowej w długiej perspektywie czasu

W takiej sytuacja konsolidacja ubezpieczeń stanowi interesującą wartość dodaną oraz daje nowe możliwości niedostępne albo nieporównywalnie droższe przy rozproszonej strukturze. Dzięki temu efekty uzyskane w wyniku tego procesu są widoczne już po kilku miesiącach po jego wdrożeniu.

Zachęcamy do kontaktu, nasi eksperci zapoznają się z Twoją sytuacją i zaproponują najkorzystniejsze rozwiązanie.